Rejs ornitologiczny „Łabędzim szlakiem”

Rejs ornitologiczny „Łabędzim szlakiem”
Stowarzyszenie Mazurska Przyroda zaprasza dzieci w wieku szkolnym, wraz z opiekunami, na bezpłatny rejs edukacyjny po mazurskich jeziorach. Rejs jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (jedno dziecko - jeden opiekun). Wydarzenie skierowane jest do uczniów giżyckich Szkół Podstawowych.

W trakcie rejsu uczestnicy będą mieli okazję do obserwacji wielu gatunków ptaków wodnych – łabędzi, gęsi, kaczek, mew, czapli, a także ptaków drapieżnych i krukowatych. Wydarzenie jest skierowane zarówno dla dzieci przejawiających zainteresowania przyrodą i ptakami, jak i początkujących. W trakcie rejsu będzie można uzupełnić i utrwalić swoją wiedzę z zakresu ornitologii. Uczestnicy nabędą umiejętności właściwego korzystania ze sprzętu optycznego – lornetek oraz lunet. Podczas wspólnego rejsu dzieci pod okien doświadczonego ornitologa nauczą się rozpoznawać poszczególne gatunki ptaków, dostrzegać różnice w wyglądzie, sylwetkach i ubarwieniu.

Wypływamy 27 kwietnia o godz. 8:00 z portu przy Hotelu Europa (al. Wojska Polskiego 37, Giżycko). Prosimy o zabranie na rejs legitymacji szkolnych. Można zabrać swoje lornetki.

Zapisy na rejs przyjmujemy na e-mail: mazurskaprzyroda@gmail.com Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji pod nr 508 206 258.
„Zadanie współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Giżycka z wartością dofinansowania w kwocie 2 100,00 zł"

Rejs ornitologiczny „Łabędzim szlakiem”