Międzynarodowe partnerstwa dla Ukrainy

Partner Miasta Giżycka z Niemiec, miasto Kwerfurt i partner Powiatu Giżyckiego samorząd Saalekreis przeprowadziły zbiórkę pomocy dla naszego partnerskiego miasta Dubno w Ukrainie. 40 ton pomocy i wóz strażacki przekazany przez tamtejszą jednostkę, niebawem dotrą do Giżycka.

Fot. archiwum miasta Kwerfurt

 

Tir o masie ponad 40 ton, zapakowany po brzegi w rzeczy pierwszej potrzeby zmierza do Giżycka. 16 agregatów prądotwórczych, żywność długoterminowa, jedzenie dla dzieci, śpiwory, środki higieniczne, to tylko niewielka część rzeczy, które udało się uzbierać dzięki hojności mieszkańców naszego miasta partnerskiego Kwerfurtu.

 

Rozładunek transportu, koordynowany przez giżycki zarząd Związku Ukraińców w Polsce Oddział Mazurski z udziałem ich nieocenionych wolontariuszy z ZUP Koło w Giżycku, zaplanowano na 18 marca. Dzięki Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, które niemal od początku zbiórki udostępnia swoje magazyny, możliwe jest przechowywanie darów w nienaruszonym stanie. 

 

Gości z Niemiec przywitają przedstawiciele giżyckiego samorządu. Po rozładunku i zaplanowaniu transportów, dary ruszą dalej, prosto do Dubna.