Wielkie Otwarcie Sezonu w nowej lokalizacji

Wielkie Otwarcie Sezonu, jedna z najpopularniejszych giżyckich imprez, będąca wstępem do wielu fantastycznych, lądowych i wodniackich wydarzeń w naszym mieście, w tym roku w nowej lokalizacji.

Wszystko za sprawą trwającego remontu Kanału Łuczańskiego, który do tej pory stanowił arenę tego wyjątkowego widowiska. Wydarzenia organizowane w ramach Wielkiego Otwarcia Sezonu zostają przeniesione w okolice Ekomariny, Plaży Miejskiej oraz Pasażu Portowego. 

Wielkie Otwarcie Sezonu
Fot. gizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski

 

Wydarzenia w Ekomarinie, na Plaży Miejskiej i Pasażu Portowym

W tym roku zmienia się nie tylko miejsce, ale i charakter całego wydarzenia. Program został rozbudowany. Giżycczanie i odwiedzający nasze miasto goście, będą mogli korzystać z atrakcji przez cały dzień. Poza dobrze znaną Paradą Jednostek Pływających połączoną z konkursem na najlepiej udekorowaną jednostkę, miasteczkiem plenerowym Radia Zet czy pokazem flyboard, zorganizowanymi na nabrzeżu jeziora Niegocin, odbędą się także liczne występy artystyczne na Pasażu Portowym. 

 

Koncerty i zabawy na Pasażu Portowym

Na scenie ustawionej na Pasażu Portowym wystąpią lokalni artyści, zagrają zespoły szantowe, rockowe, orkiestry rozrywkowe. Na uczestników czeka także spektakl teatralny, ogniowo-pirotechniczny i teatr uliczny ze szczudlarzami i żonglerami. Dodatkowo, przez cały czas trwania imprezy, będzie działał kiermasz rozmaitości i dmuchany plac zabaw dla dzieci, prowadzone będą animacje, warsztaty i zabawy interakcyjne z publicznością. 

 

Kurs Na Giżycko

 

Stoiska handlowe - zaproszenie wystawców

Wnioski w sprawie wyznaczenia przestrzeni pod stoisko handlowe należy składać w Urzędzie Miejskim. 

Wnioski będą rozpatrywane wg. kolejności wpływu do Urzędu. Wnioski mogą być składane pisemnie lub elektronicznie.

Szczegółowych informacji, w tym o opłatach udziela Wydział Planowania i Inwestycji Urzędu Miejskiego, starszy inspektor Aleksandra Zalewska tel. 87 7324 122. Wysokość opłat określa Zarządzenie Nr 1105/2023 Burmistrza Miasta Giżycka z dnia 27.02.2023 r. w sprawie: wyznaczenia przestrzeni pod stoiska handlowe w obrębie Pasażu Portowego (dz. nr ewid. 2-670/1) w dniu 01.05.2023 r. na czas imprezy: „Wielkie Otwarcie Sezonu 2023”.

Wielkie Otwarcie Sezonu stoiska

Fot. gizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski

 

 

Podczas imprezy wspieramy Wojtusia

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka finansowa na rzecz małego Wojtusia Kozioła, którego Miasto Giżycko wspiera w tym roku w walce o zdrowie. Na miejscu będą czekali wolontariusze z oznaczonymi puszkami.

 

Wojtusia można również wesprzeć poprzez przekazanie swojego 1,5 % podatku. Szczegółowe dane: 

KRS 0000037904 (Fundacja Zdążyć z pomocą),
w rubryce cel szczegółowy 1,5% należy wpisać:
32624 Kozioł Wojciech

Wojtuś Kozioł