Indywidualne wsparcie finansowe dla uchodźców | podpisanie umów 7 czerwca w Giżycku

Jest możliwość otrzymania wsparcia finansowego przez indywidualne osoby, obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną ze swojego kraju i schronili się m.in. w Giżycku.

 

Comiesięczne zapomogi finansowe w wysokości 700 zł mogą otrzymać uchodźcy, którzy nie są w stanie podjąć pracy: osoby 60+ oraz niepełnosprawne i ich opiekuni. Wsparcie realizowane jest w ramach specjalnego programu pomocy humanitarnej przez Fundację Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

 

We wtorek 7 czerwca w Giżycku,
w sali konferencyjnej Portu Ekomarina wód godz. 15.00 do godz. 17.00
,
przedstawiciele Fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej
będą podpisywali umowy bezpośrednio z zainteresowanymi osobami. 

 

Bardzo prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród osób, które mogą się potencjalnie zakwalifikować. Prosimy o przyjście obywateli Ukrainy, przebywających w Giżycku i okolicy do Ekomariny i dopełnienie formalności. 

 

Pomocą humanitarną w formie zapomogi finansowej objęci mogą być uchodźcy, którzy spełniają jedno z następujących kryteriów:

  • Osoba starsza, w wieku emerytalnym w Ukrainie (od 60 lat, od rocznika 1962)

  • Niepełnosprawność (wraz z opiekunem)

W ramach programów pomocy humanitarnej, PCPM obejmie osoby niezdolne do pracy zapomogą przez okres 6 miesięcy. Nie obejmuje dzieci, które są objęte programem 500+. Nabór do projektu otwarty, do wyczerpania środków. Dotychczas PCPM objęło podobnymi zapomogami ponad 2300 rodzin uchodźców w Dąbrowie Górniczej, Gdyni, Helu, Lublinie, Łodzi, Otwocku, Srokowie i Władysławowie.

 

 

 

Kontakt PCPM:
Agnieszka Nosowska – anosowska@pcpm.org.pl tel. 22 833 60 22

 

 

Informacje: Biuro Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 oraz PCPM 
https://pcpm.org.pl/programy-wsparcia-dla-samorzadow-fundacji-pcpm.html

Grafika nagłówek: pixabay.com