KONCERT GWIAZD "Silna Biało-Czerwona" | Święto Wojska Polskiego

KONCERT GWIAZD "Silna Biało-Czerwona" | Święto Wojska Polskiego
 • Kiedy

  12 Sierpnia 2023

  12 Sierpnia 2023

 • Gdzie

  ulica: Kolejowa
  11-500 Giżycko
  Miejsce: Plaża Miejska

 • Organizator

  TVP2

KONCERT GWIAZD "Silna Biało-Czerwona" | Święto Wojska Polskiego

12 sierpnia 2023 sobota godz. 20.00

Giżycko plaża miejska

 

W związku z obchodami święta Wojska Polskiego Telewizja Polska zaprasza na transmisję widowiska muzycznego z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej! 

Na scenie usytuowanej przy plaży w Giżycku wystąpią Edyta Górniak, Kuba Szmajkowski, Marek Piekarczyk, Natasza Urbańska, Kamil Bednarek, Mateusz Ziółko, Olga Szomańska. Transmisja w sobotę, 12 sierpnia od godz. 20:00 w TVP2.

 

„Silna Biało – Czerwona” – to hasło tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego. Z tej okazji od 12 do 15 sierpnia 70 miejscowościach w całym kraju organizowane będą pikniki wojskowe. Jeden z nich odbędzie się na plaży miejskiej w Giżycku, a jego zwieńczeniem będzie wyjątkowy koncert! Nie zabraknie również Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, zaśpiewają też żołnierze-raperzy: Vito WS oraz Raperzy z Wojsk Obrony Terytorialnej. Piosenki wojskowe w łatwych do śpiewania aranżacjach przygotuje Rband pod kierownictwem Filipa Sojki.

 

Teksty wszystkich utworów będą wyświetlane na telebimach dla zgromadzonej pod sceną publiczności, a dla telewidzów na ekranach telewizorów, by zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania.

 

Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

 

Na organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej pikniku wojskowym w Giżycku będzie okazja, by zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym, porozmawiać z żołnierzami Wojska Polskiego, jak również zjeść tradycyjną wojskową grochówkę. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dla dorosłych.

 

 

 

Punktem kulminacyjnym obchodów święta Wojska Polskiego będzie defilada wojskowa w Warszawie 15 sierpnia, transmitowana w Jedynce od godz. 11:45. W defiladzie uczestniczyć będą żołnierze wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych.

 

 

 


POLECAMY SPRAWDZIĆ

 

Odnośnik do Mapy Parkingów