Al. 1 Maja | Zmiana organizacji ruchu

UWAGA

 

Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku informuje, że w związku z realizacją inwestycji i zgodnie z projektem organizacji ruchu na czas realizacji zadania: ,,Przebudowa/rozbudowa odcinka al. 1 Maja w Giżycku”- Etap 2,
11 sierpnia 2022 r. wprowadzona zostanie czasowa zmiana w organizacji ruchu:  

  • Wyłączony zostanie odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Kopernika do Hotelu Wodnik.
  • Przywrócony zostanie jednocześnie ruch na odcinku al. 1 Maja od początku zakresu (od Komendy Powiatowej Policji) do skrzyżowania z ul. Kościuszki (łącznie ze skrzyżowaniem).
  • Czasowo (do 2 tygodni) nieprzejezdna pozostanie ul. Daszyńskiego, ze względu na konieczność dokończenia robót w obrębie dotychczasowego zjazdu na stację paliw.
  • Czasowa organizacja ruchu - zamknięte zostaną skrzyżowania z ulicami: Mickiewicza, Pocztową (dwa skrzyżowania), Kopernika.
  • Ul. Mickiewicza na odcinku od ul. Konarskiego do al. 1 Maja będzie dwukierunkowa oraz ul. Pocztowa zamknięta na odcinku przy budynku poczty (główne wejście), a dwukierunkowa na odcinku od ul. Kopernika do al. 1 Maja.
  • Wjazd/wyjazd do/z Urzędu:
    bramą od ul. Kościuszki oraz pierwszym wjazdem (również wyjazd tylko w prawo) przy Wydziale Komunikacji, który został już przebudowany. Obecnie funkcjonujący zjazd na al. 1 Maja zostanie zamknięty. 

 

Mając na uwadze, że na przebudowywanym odcinku al. 1 Maja trwają cały czas roboty budowlane, prosimy o zwracanie uwagi na wprowadzone oznakowanie pionowe oraz na pracujących robotników i maszyny budowlane. Kierujących pojazdami prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do niechronionych uczestników ruchu. Przepraszamy za utrudnienia.

 

 

opracowano na podstawie informacji: ZDP oraz Wydziału Planowania i Inwestycji UM

fot. gizycko.pl / M. Kulas-Szyrmer

mapka: Marcin Wilczewski WPI